קצין בטיחות בתעבורה ייעול וחיסכון לחברה שלכם

מינוי קצב"ת גם לניהול ציי רכב קטנים כמכשיר חיסכון משמעותי בהוצאות החברה

גם צי רכב מצומצם עלול לגרור נטל הוצאות משמעותי הרבה מעבר לגודלו ללא יישום תהליכי ייעול ומינוי ניהול מקצועי

שירותי קצין בטיחות בתעבורה תורם לייעול וחיסכון לחברה שלכם בין אם צי הרכב שלכם גדול ומחייב מינוי קצב"ת ובין אם צי הרכב לא עומד בקריטריונים מחייבים מינוי קצב"ת.

ההוצאות על צי הרכב בכל ארגון הוא מרכיב משמעותי בהוצאות התפעול של הארגון בין אם הרכב משמש לעבודה, הובלה וכו' ובין אם הרכב משמש לצרכיהם הפרטיים של העובדים ומשמש חלק אינטגרלי מתנאי העסקה.

בהיעדר קצין בטיחות בתעבורה נופל העול הניהולי של צי הרכב על כל המשתמע מכך על בעלי הארגון ו/או המנכ"ל הנדרשים להשקיע משאבי זמנן ניהול בתחום שאינם מקצועיים בו.

יש שתי דרכים למנות קצב"ת בארגון האחד הוא להיעזר בחברה מקצועית המספקת שירותי קצין בטיחות במיקור חוץ.

הדרך השניה היא במסלול העסקה ישירה על ידי פרסום מודעה למשרת קצב"ת בלוח דרושים המתמחה בקצין בטיחות בתעבורה והכנסתו לחברה כעובד מן המניין.

קצין בטיחות בתעבורה ייעול וחיסכון לחברה שלכם

אז איך קצין בטיחות בתעבורה תורם לייעול וחיסכון לחברה שלכם?

בכל תחום בחברה, גם בחברות קטנות, ממנים מנהל, אחראי שהוא בעל במקצוע הטוב ביותר בתחום ולרוב יהיה בעל ניסיון, הכשרה והסמכה לנשיאה באחריות לתפעול התחום הספציפי.

לתחום הפיתוח העסקי ימונה מי שצבר ניסיון והוכשר לנושא זה כשם שאת תחום השיווק ינהל גורם בעל הכשרה ניסיון וידע בתחום.

כך מתנהל הדבר גם במחלקות תפעוליות וגם בדרג הניהולי, לא תמצאו מנהל כספים בחברה של רכש רקע מקצועי והוסמך לכך.

תחום הרכב בחברות קטנות וגם בחברות גדולות יותר נופל בין הכיסאות ולא זוכה בהכרח למשאבי ניהול מקצועיים המתמחים בניהול ציי רכב על כל המשתמע מכך.

קצין בטיחות בתעבורה ובעיקר אם הוא פועל תחת חברה לשירותי קצין בטיחות בתעבורה מספק לחברה מעטפת ניהול מקצועית ברמה הגבוהה ביותר ואף מותאמת לאופי צי הרכב של החברה.

ניתן להניח ברמה גבוהה של ודאות כי בעלים או מנכ"ל של חברה מוכשרים ומנוסים ככל שיהיו לא מצוידים בכלי הניהול הייחודיים אותם רוכש קצין בטיחות בתעבורה במשך מסלול ההכשרת וההסמכה שלו.

באיזה תחומים ישירים קצב"ת תורם לייעול וחיסכון לחברה שלכם

לפניכם רשימה חלקית של הוצאות משמעותיות בתחום הרכב אשר ניהול מקצועי שלהן על ידי קצין בטיחות בתעבורה מאפשר שיפור בקרה משמעותית ואף צמצום ההוצאות.

  • מחקרי שוק ותכנון הצטיידות והתחדשות של צי הרכב.
  • סגירת חוזים עם נותני שירות וספקים חיצוניים (דלק, שירותי מכונאות וכו')
  • בקרת נהגים כולל הדרכות ותקנות פנים ארגוניות.
  • ניהול ספר רכב ובקרת טיפולים.
  • ועוד

אלה הם רק חלק מתפקידים שבהיעדר קצב"ת מתנהלים "כאילו" מאליהם ולכן עלולים לגרור מגוון הוצאות שניתן לחסוך אותן על ידי ניהול מקצועי.

לכן חברות וארגונים רבים הגם שצי הרכב שלהם אינו גדול פונים לחברה המספקת שירותי קצב"ת שמסייע לחברה על ידי ייעול וחיסכון בתחום הוצאות הרכב.